GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Nowy Dowód Osobisty [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji »  Protokoł nr 25/2009 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 17 luty 2009 r.

Protokoł nr 25/2009 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 17 luty 2009 r.

Numer protokołu: 25
Rok: 2009

Protokoł nr 25/2009 z posiedzenia
KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO
w dniu 17 luty 2009 r.


Porządek posiedzenia:


1. Otwarcie posiedzenia.
2. Działalność Grup Producenckich na naszej gminie.
3. Wolne głosy i wnioski.

Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 17 luty br. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która powitała zaproszonych gości oraz wszystkich członków komisji biorących udział w posiedzeniu (lista obecności stanowi załącznik nr 1 tegoż protokołu).

Ad. 2. Działalność Grup Producenckich omówiona została przez Pana Tadeusza Wojtkowiaka – przedstawiciela grupy Belęcin – Karchowo i Pana Andrzeja Chdzińskiego – przedstawiciela grupy Mierzejewo – Oporówko.
Grupa Belęcińska, która swoją siedzibę ma w pomieszczeniu Domu Kultury w Nowym Belęcinie skupia 36 członków, gdzie każdy z nich ma równy udział oraz otrzymuje dotację w wysokości 4.3% od sprzedaży . Termin płatności wynosi 14 dni, zaś podatek VAT zwracany jest po 60 dniach. W roku biegłym sprzedano ogółem 9.000 szt. za co otrzymali dotację w wysokości 183 tys. zł z przeznaczeniem na działalność tej grupy. Pieniądze te zamierzają przeznaczyć na wykup mieszkania pod ich siedzibę.
Grupa Mierzejewo – Oporówko skupia 11 członków. W roku ubiegłym sprzedaż wynosiła 7.000 szt. i z tego tytułu otrzymali 148 tys. zł dotacji.
Obydwie grupy producenckie stwierdziły, że najlepszym dla nich rozwiązaniem byłoby terminowe uiszczenie zapłaty za sprzedaż żywca. Niedotrzymanie terminu bardzo oburza przedstawicieli grup, dla których podstawą zawarcia umowy handlowej jest odstawienie żywca. Dla podmiotu skupującego warunkiem takiej umowy jest terminowe uiszczenie zapłaty. Jednak w praktyce stroną dotrzymująca zawsze warunków umowy jest tylko grupa producencka, podmiot skupujący prawie nigdy nie wywiązuje się z wcześniej ustalonych warunków umowy handlowej.

Ad.3. Komisja nie wniosła żadnych pytań do przedstawicieli grup producenckich i ze względu na wyczerpanie tematu, posiedzenie zostało zamknięte.
Termin następnego spotkania ustalono w przyszłym miesiącu.
Protokołowała: Przewodnicząca:

Krystyna Dziedzic Maria Kamyczek


Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: Tomasz Stachowiak
Opublikowany dnia: 2009-02-17
Wprowadzony do BIP dnia: 2009-08-04
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte