GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Nowy Dowód Osobisty [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji » Protokoł nr 22/2008 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 13 listopada 2008 r.

Protokoł nr 22/2008 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 13 listopada 2008 r.

Numer protokołu: 22
Rok: 2008

Protokoł nr 22/2008 z posiedzenia
KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO
w dniu 13 listopada 2008 r.

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zapoznanie się z realizacją zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie gminy w roku 2008.
3. Wolne głosy i wnioski.

Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 13 listopada br. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która powitała Zastępcę Wójta oraz wszystkich członków komisji - lista obecności stanowi załącznik nr 1 tegoż protokołu.

Ad. 2. Niektóre zadania inwestycyjne komisja postanowiła sprawdzić w terenie, w związku z czym wyjechano do Garzyna do Gminnego Centrum Kultury celem sprawdzenia poniesionych wydatków ze stanem rzeczywistym. Kwota 130 tys. zł według opinii radnych miała być kwotą wystarczającą na całkowity remont kuchni i pozostałe prace wykończeniowe. Tymczasem okazało się, że prace owszem zostały ukończone ale zabrakło środków na zakup chociażby podstawowego jej wyposażenia t.j. lodówek, zmywarek, chłodni, patelni elektrycznych, wypażaczy itp. bez których niemożliwe jest prawidłowe jej funkcjonowanie. Aby nie pozostawić bezczynnie wyremontowanej kuchni do roku przyszłego, kierownik GCK podpisała umowę najmu (z miesięcznym wypowiedzeniem) z Panem Adamskim na kwotę 500, -zł miesięcznie. Zorganizowanie jakiejkolwiek imprezy wiąże się na dzień dzisiejszy z wynajmem i obsługą kuchni przez wynajmującego. Radni stwierdzili, iż inaczej przedstawiono im funkcjonowanie tego obiektu przy zatwierdzeniu środków na rok 2008.
Następnym obiektem była dawna sala gimnastyczna w Garzynie, od dłuższego już czasu nieużytkowana i dewastowana. W chwili obecnej Gmina posiada operat szacunkowy opracowany przez rzeczoznawcę majątkowego na kwotę 289.000,- zł. Ponieważ w planie zagospodarowania przestrzennego teren ten oznaczony jest symbolem UO – usługi oświaty i zbycie go w tej formie było by raczej niemożliwe, przystąpiono do zmiany planu i w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg.

Trzecim i ostatnim obiektem było nowo budowane boisko sportowe ORLIK 2012 w Krzemieniewie przy ul.Sportowej. Jest to kompleks sportowy obejmujący boisko do piłki nożnej, boisko do piłki ręcznej, boisko do piłki siatkowej i koszykówki oraz zaplecze socjalne z sanitariatami i szatniami, całkowicie ogrodzone i oświetlone. Prace dobiegają końca, obawy budzi termin oddania obiektu do użytku w dniu 30 listopada br. Do wykończenia pozostał kontener socjalny ale jak stwierdził szef tego przedsiębiorstwa – zrobią wszystko, aby nie przedłużać umownego terminu.

Ad.3. Na tym Komisja zakończyła swoje spotkanie.


Protokołowała: Przewodnicząca:

Krystyna Dziedzic Maria Kamyczek


Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: Tomasz Stachowiak
Opublikowany dnia: 2008-11-13
Wprowadzony do BIP dnia: 2009-03-03
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte