GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Nowy Dowód Osobisty [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji » Protokoł nr 19/2008 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 15 lipca 2008 r.

Protokoł nr 19/2008 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 15 lipca 2008 r.

Numer protokołu: 19
Rok: 2008

Protokoł nr 19/2008 z posiedzenia
KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO
w dniu 15 lipca 2008 r.

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Omówienie skutków suszy na terenie Gminy Krzemieniewo.
3. Wolne głosy i wnioski.

Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 15 lipca br. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która serdecznie powitała Z-cę Wójta Pana R.Patelkę oraz wszystkich członków komisji - lista obecności stanowi załącznik nr 1 tegoż protokołu.

Ad. 2. Skutki suszy oraz informacje o niekorzystnych warunkach atmosferycznych, które są przyczyną wystąpienia suszy i szkód w uprawach rolnych, omówione zostały przez Z-cę Wójta Pana R.Patelkę. W związku z powyższym, zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Wielkopolskiego powołano komisję do szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych oraz działach specjalnych produkcji rolnej, znajdujących się na terenie naszej gminy. O wystąpieniu suszy decyduje cały kompleks warunków meteorologicznych i glebowych, które określone są za pomocą klimatycznego bilansu wodnego. Oprócz tego brane są pod uwagę właściwości retencyjne gleb na skutki niedoboru wody.
W chwili obecnej trwa zbieranie informacji oraz przyjmowanie protokołów z poszczególnych wsi, po czym nastąpi szacowanie poniesionych przez rolników szkód. Z przyjętych do tej pory informacji wynika, iż największe szkody są w uprawach zbóż jarych, kukurydzy, buraka cukrowego, ziemniakach oraz w użytkach zielonych.

Ad. 3 W wolnych głosach i wnioskach udział wzięli:
Pan R. Sobecki, który prosił o zgłaszanie do Izby Rolniczej w Lesznie lub biura Doradztwa Rolniczego w Krzemieniewie, potencjalnych rolników na konkurs „WIELKOPOLANIN 2008”.
Kierownik RRG R.Patelka – zapoznał członków z przebiegiem przetargu, który odbył się na początku lipca a wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe z Leszna – Tadeusz i Artur Michalscy. Koszt całej inwestycji wynosi 1.400 tys. zł z czego 333 tys. przekaże Ministerstwo Sportu, tyle samo Urząd Marszałkowski w Poznaniu, zaś pozostała kwota zabezpieczona zostanie w budżecie gminy. Jest to budowa kompleksu sportowego w ramach programu ORLIK 2012.

Ze względu na wyczerpanie tematu, spotkanie komisji zostało zakończone.

Protokołowała: Przewodnicząca:

Krystyna Dziedzic Maria KamyczekInformacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: Tomasz Stachowiak
Opublikowany dnia: 2008-07-15
Wprowadzony do BIP dnia: 2008-11-04
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte