GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Nowy Dowód Osobisty [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji » Protokoł nr 17/2008 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 08 maja 2008 r.

Protokoł nr 17/2008 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 08 maja 2008 r.

Numer protokołu: 17
Rok: 2008

Protokoł nr 17/2008 z posiedzenia
KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO
w dniu 08 maja 2008 r.

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Działalność Izb Rolniczych
3. Wolne głosy i wnioski.

Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 08 maja br. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która serdecznie powitała przewodniczącego Leszczyńskiej Izby Rolniczej – Pana Krzysztofa Kwiatonia oraz członka tejże Izby Pana Lucjana Borowskiego, z-cę Wójta Pana R.Patelkę i wszystkich członków komisji - lista obecności stanowi załącznik nr 1 tegoż protokołu.

Ad. 2. Działalność Izb Rolniczych omówiona została przez Pan K.Kwiatonia w oparciu o Izbę Rolniczą w Lesznie. Powołana została ustawą z dnia 14 grudnia 1995 r. i jest samorządem rolniczym działającym na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentującym interesy zrzeszonych w nim podmiotów. Dochody pochodzą głównie z 2% odpisu od podatku rolnego. Izba wspólnie ze związkami zawodowymi rolników prowadzi szeroką działalność mającą na celu poprawę sytuacji ekonomicznej rolników i ich gospodarstw. Analizuje sytuację na rynku rolnym oraz organizuje szereg spotkań i szkoleń dla rolników włączając się w upowszechnienie doradztwa rolniczego. Ze względu na rolniczy charakter gminy zostały powołane 2 grupy producentów trzody chlewnej którym przewodniczy Pan T.Wojtkowiak i Pan A.Chudziński. Ostatnio został powołany zespól do spraw bezpiecznej pracy w rolnictwie.
Przypomniał również, iż z dniem 15 maja mija termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za rok 2008. Po tym terminie, jeszcze przez okres 25 dni roboczych czyli do 9 czerwca rolnicy będą mogli składać wnioski, ale dopłata obniżona zostanie o 1% za każdy dzień spóźnienia. Siedziba biura Agencji Rolnictwa wydłuża swój czas pracy do godziny 2200.

Ad.3. W dyskusji udział wzięli:
- Pan A. Hofman , który zapytał o współpracę kół łowieckich z rolnikami oraz rozprowadzenie wśród rolników środków odstraszajacych na dziki. Prosił również o wyjaśnienie sprawy dotyczącej budowy słupów energetycznych na gruntach prywatnych.
Odpowiedzi udzielił Pan L.Borowski, który poinformował o nabyciu środków u przedstawicieli kół łowieckich, zaś sprawa słupów energetycznych utknęła w miejscu – odpowiedzi należy spodziewać się w najbliższym czasie.


./.

- 2 -


- Pan P.Sikorski prosił o kilka słów na temat sprzedaży mięsa oraz składki KRUS
- owskiej.
Sprzedaż mięsa wieprzowego stała się na dzień dzisiejszy nieopłacalna. Wielu z rolników całkowicie zrezygnowało z hodowli przechodząc do pracy najemnej. Jest to niepokojące zjawisko, tym bardziej że export mięsa z zachodu zalał całą Polskę, zaś własny produkt stał się nieopłacalny. Jeżeli chodzi o składkę krusowską, rolnicy opowiadają się za pozostaniem statusu rolnika w takiej formie jak dotychczas.

Ze względu na wyczerpanie tematu, spotkanie komisji zostało zakończone.


Protokołowała: Przewodnicząca:

Krystyna Dziedzic Maria Kamyczek


Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: Tomasz Stachowiak
Opublikowany dnia: 2008-05-08
Wprowadzony do BIP dnia: 2008-07-29
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte