GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Nowy Dowód Osobisty [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji » Protokoł nr 10/2007 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 8 listopada 2007 r.

Protokoł nr 10/2007 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 8 listopada 2007 r.

Numer protokołu: 10
Rok: 2007


Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Udział w podsumowaniu ogłoszenia wyniku konkursu pod nazwą „Bądź przyjacielem środowiska” – zbiórka zużytych baterii.
3. Omówienie przebiegu spisywania umów na odbiór odpadów przez mieszkańców.
4. Wolne głosy i wnioski.

Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 10 października br. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która powitała grono pedagogiczne Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Drobninie, przedstawicieli władz gminnych oraz wszystkich członków komisji - lista obecności stanowi załącznik nr 1 tegoż protokołu.

Ad. 2. Tym razem posiedzenie komisji, ze względu na swój charakter odbyło się na terenie Szkoły Drobnin. Było to rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Urząd Gminy Krzemieniewo przy współudziale Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie trwającego w czasie całego roku szkolnego 2006/2007. Skierowany został do wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjum a celem głównym była zbiórka zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych, poprawa czystości i porządku w gminie oraz rozwijanie świadomości ekologicznej.
I miejsce i nagrodę rzeczową w wysokości 800,- zł otrzymał Zespół Szkół w Drobninie
II miejsce i nagrodę w wysokości 500,- zł otrzymała Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Garzynie
III miejsce i nagrodę rzeczową w wysokości 300, - zł otrzymał Zespół Szkól w Belęcinie wyróżnienie natomiast otrzymał Zespół Szkół w Pawłowicach.

Ad.3. Cały przebieg spisywania umów omówiony został przez pracownika Urzędu – K.Dziedzic. Jest to program firmy PLUS oparty na ewidencji nieruchomości i polega na tym, że dla każdej nieruchomości przypisana jest umowa na wywóz odpadów. Co miesiąc każda z tych firm przesyła informacje, a te z kolei przenoszone są do programu i aktualizowane. Na dzień dzisiejszy na 2.260 nieruchomości spisano około 1700 umów co stanowi, że około 75% mieszkańców gminy ma podpisaną umowę. Biorąc pod uwagę fakt, że w ewidencji są również wszystkie te działeczki, które użytkowane są rolniczo, wszystkie niezabudowane wtedy procent ten będzie o wiele większy.

Ad.4. W wolnych głosach i wnioskach udział wzięli wszyscy członkowie komisji postanawiając spotkać się 13 listopada br. i omówić potrzeby inwestycyjne do budżetu gminy na rok 2008.

Ze względu na wyczerpanie tematu, spotkanie komisji zostało zakończone.


Protokołowała: Przewodnicząca:
Krystyna Dziedzic Maria KamyczekInformacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: Tomasz Stachowiak
Opublikowany dnia: 2007-11-08
Wprowadzony do BIP dnia: 2007-12-18
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte