GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Nowy Dowód Osobisty [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji » Protokoł nr 45/2010 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 03 listopada 2010 r.

Protokoł nr 45/2010 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 03 listopada 2010 r.

Numer protokołu: 45
Rok: 2010


Protokoł nr 45/2010 z posiedzenia
KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO
w dniu 03 listopada 2010 r.Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia
2. Podsumowanie pracy komisji w latach 2006 -2010.
3. Wolne głosy i wnioski.

Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 03 listopada br. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która powitała Zastępcę Wójta oraz wszystkich członków komisji - lista obecności stanowi załącznik nr 1 tegoż protokołu.

Ad.2. Następnym punktem posiedzenia było podsumowanie pracy komisji w latach 2006 do chwili obecnej. W sumie było 45 spotkań komisji: 11 w roku 2007, 12 w roku 2008, 12 posiedzeń w roku 2009 i w roku 2010 z dzisiejszym spotkaniem było ich 10. Było to ostatnie posiedzenie tej komisji i w tym składzie, które w całości poprowadziła przewodnicząca Pani Maria Kamyczek. Frekwencja tych spotkań była zawsze 100%, kilka tylko z nich nie stanowiło kompletu.
To na tych spotkaniach zapadały nie jeden raz bardzo ważne decyzje, chociażby te z 28 października 2008 r., dotyczące wysokości podatku rolnego, uwzględniając niekorzystną sytuację w rolnictwie i dokonując analizy porównawczej do roku poprzedniego.
Na bieżąco śledzono wszystkie roboty inwestycyjne, przyjmowano zgłaszane w trakcie robót uwagi co do ich wykonywania a gdy zaistniała sytuacja również wyjeżdżano w teren na plac budowy. To na tych komisjach przyjmowano wnioski i propozycje zadań inwestycyjnych na rok przyszły – jeśli zachodziła taka konieczność, również je korygowano.
Przeżywano razem z mieszkańcami gminy grozy strasznej suszy w roku 2008 w którym powołano komisję do szacowania zakresu i wielkości szkód w gospodarstwach rolnych oraz działach specjalnych. Również zima stulecia nie zapomniała o nas na początku roku 2010 a temat odśnieżanie był zadaniem nr 1 dla każdej gminy. Nagłe zmiany pogodowe połączone ze sporą ilością padającego śniegu i silnymi podmuchami wiatru powodowały zasypanie wszystkich dróg w ciągu niemal kilku minut. Debatowano wtedy co jeszcze można zrobić aby pomóc zrozpaczonym mieszkańcom. Zimna i deszczowa wiosna, później zimne i deszczowe lato przysporzyło wszystkim kłopotu, gdy poziom wód był tak wysoki, iż na polach powstały liczne oczka wodne. I wtedy komisja postanowiła się spotkać by zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu.
Cieszyliśmy się, gdy na początku sierpnia 2008 r. MEN ogłosił, iż do Gminy Krzemieniewo trafi nowy, szkolny autobus do przewozu dzieci. To komisja RiRG jako pierwsza dowiedziała się o tym wydarzeniu właśnie na swoim kolejnym posiedzeniu. Odbierano kolejne boiska sportowe „ORLIK 2012” jak również zastanawiano się nad możliwością przejęcia gruntu pod nowe boiska w Pawłowicach, Kociugach i Garzynie.
- 2 -


Były spotkania z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej w Krzemieniewie, przedstawicielami Izby Rolniczej w Lesznie, producentami trzody chlewnej, z kierownictwem Gminnego Centrum Kultury, leśnictwa i Lokalnej Grupy Działania Kraina Lasów i Jezior oraz przedstawicielami Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie. Również zmiana studium w zakresie budowy ferm wiatrowych w południowej części gminy została na kolejnym posiedzeniu komisji szczegółowo omówiona przez przedstawicieli firmy DOMREL specjalizującej się w zakresie energii odnawialnej. Zapoznano komisję ze stanem mienia komunalnego, jego rodzajem oraz wartością składników majątkowych. Omówiono przygotowanie opracowań geodezyjno – prawnych i projektowych, dokonywanie podziałów oraz scaleń a także o wyposażeniu ich ( w miarę możliwości) w niezbędne urządzenia infrastruktury technicznej.
Różnorodność tematów posiedzeń była wszechstronna bowiem taka była intencja powstania tej komisji na początku kadencji Rady Gminy w roku 2006. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.Protokołowała: Przewodnicząca:

Krystyna Dziedzic Maria KamyczekInformacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: Tomasz Stachowiak
Opublikowany dnia: 2010-11-03
Wprowadzony do BIP dnia: 2010-11-15
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte