GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Nowy Dowód Osobisty [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji » Protokoł nr 43/2010 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 06 października 2010 r.

Protokoł nr 43/2010 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 06 października 2010 r.

Numer protokołu: 43
Rok: 2010

Protokoł nr 43/2010 z posiedzenia
KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO
w dniu 06 października 2010 r.Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia
2. Realizacja zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie gminy na rok 2010.
3. Wolne głosy i wnioski.

Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 06 października 2010 r. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która powitała Zastępcę Wójta oraz wszystkich członków komisji - lista obecności stanowi załącznik nr 1 tegoż protokołu.

Ad.2. Tematem posiedzenia było omówienie zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie gminy na rok 2010 na ogólną kwotę 2.775.519,- zł co stanowi 15,1% wszystkich wydatków. Zadania te prowadzone są na terenie całej gminy i na dzień dzisiejszy większość z nich została już wykonana bądź dobiega końca. W związku z powyższym postanowiono wyjechać w teren na budowę parkingu w Garzynie i w Krzemieniewie przy ul.Sportowej w sąsiedztwie ORLIKA oraz na oddaną już do użytku drogę łączącą ulicę Szkolną z ulicą Gościniec oraz boisko wielofunkcyjne w Oporówku.
Parking w Garzynie budowany jest z kostki brukowej na 20 miejsc parkingowych a wykonuje go Firma Kompleksowe Roboty Ziemne i Ogólnobudowlane – Michał Smektała z Leszna. Koszt całej inwestycji wynosi 250.000,- zł natomiast gmina przygotowuje wniosek na pozyskanie na ten cel środków unijnych. Komisji bardzo się podobał, tym bardziej iż prace dobiegały do końca i widać było jego piękno. Zachowany został plac zabaw, który ogrodzono pozostawiając ze względu na bezpieczeństwo dzieci swobodne wejście tj. bez furtki. Jednogłośnie zaś stwierdzono, że jest on stanowczo za mały i przyszła komisja winna znaleźć rozwiązanie polegające na wykupie przyległego gruntu do parkingu.
Parking w Krzemieniewie przy boisku sportowym ORLIK również budowany jest z kostki brukowej na 21 miejsc parkingowych przy drodze wewnętrznej wjazdowej do boiska oraz w sąsiedztwie ulicy Sportowej. Ponadto planuje się uzupełnienie odwodnienia poprzez ułożenie kolektora ,przykanalików z rur PCV wraz z układem studni wpustowych i kontrolnych. Powierzchnia parkingów zostanie obramowana krawężnikiem betonowym oraz oświetlona lampami ulicznymi.
Całkowicie zakończono budowę drogi wewnętrznej łączącej ulicę Szkolną z ulicą Gościniec w Pawłowiacach, która na dzień dzisiejszy stanowi najbardziej bezpieczną dla dzieci drogę dojazdową do szkoły. Setki ustawionych pod szkołą rowerów najbardziej świadczą o jej faktycznym wykorzystaniu.
Budowa boiska wielofunkcyjnego w Oporówku dobiega końca. Jest to boisko dostosowane do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę , piłkę ręczną i tenisa o powierzchni użytkowej 1.333 m2 .
- 2 -

W chwili przyjazdu nakładana była kolejna warstwa nawierzchni poliuretanowej w kolorze czerwonym oraz wykonany był drenaż ścieków deszczowych poprzez ciąg drenów ułożonych pod przepuszczalną nawierzchnią syntetyczną i warstwami konstrukcyjnymi nawierzchni. Linie wytyczające boisko wykonane zostaną w kolorze białym a całość ogrodzona panelami i oświetlona. Odbiór techniczny boiska nastąpi w najbliższych dniach – termin ukończenia i tak minął miesiąc temu w związku z czym każdy dzień zwłoki to dodatkowe koszty dla firmy dla której i tak naliczane są odsetki.
Następnym celem podróży był powrót do Gminy gdzie Pan P.Sikorski zwrócił uwagę na podtopienia terenu w związku z dość licznymi i częstymi opadami deszczu. Szczególnie chodzi o odtworzenie danych stawów, rowów i oczek wodnych. Ziemia już nie odbiera tej ilości wody w związku z czym tworzą się liczne bajora powodujące niemożliwość wjazdu ciężkim sprzętem na pole. Cały problem polega na tym, że cieki wodne podległe są Staroście i należą do Spółek Wodnych a nie gminy, która niestety ale w tym przypadku nie za wiele ma do mówienia. Są wsie w których spółki zostały rozwiązane i odtworzenie dawnej struktury drenarskiej na własna rękę graniczy z cudem. Pozostaje Starostwo, odszukanie map z naniesioną siecią drenarską i ich naprawa w ramach zlecenia.

Ze względu na wyczerpanie tematu, posiedzenie komisji zostało zamknięte.


Protokołowała: Przewodnicząca:

Krystyna Dziedzic Maria Kamyczek
Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: Tomasz Stachowiak
Opublikowany dnia: 2010-10-06
Wprowadzony do BIP dnia: 2010-11-15
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte