GMINA KRZEMIENIEWO
Osoby Jednostki Dokumenty Tematy Strona WWW Urzędu

Nowy Dowód Osobisty [kliknij tutaj]

Dowozy uczniów do szkół [kliknij tutaj]

Ceny i stawki opłat dla zbiorowego odprowadzania ścieków [kliknij tutaj]

Podatki - Opłaty - Deklaracje 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Nowe Podatki – Opłaty – Deklaracje – lipiec 2019 rok [kliknij tutaj]

Strona główna » Dokumenty » Protokoły komisji » Protokoł nr 31/2009 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 31 sierpnia 2009 r.

Protokoł nr 31/2009 z posiedzenia KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO w dniu 31 sierpnia 2009 r.

Numer protokołu: 31
Rok: 2009

Protokoł nr 31/2009 z posiedzenia
KOMISJI ROLNICTWA i ROZWOJU GOSPODARCZEGO
w dniu 31 sierpnia 2009 r.

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zapoznanie się z realizacją zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie gminy w roku 2009.
3. Wolne głosy i wnioski.

Ad.1. Otwarcia posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego w dniu 31 sierpnia 2009 r. dokonała przewodnicząca komisji Pani Maria Kamyczek, która powitała Zastępcę Wójta oraz wszystkich członków komisji - lista obecności stanowi załącznik nr 1 tegoż protokołu.

Ad. 2. Zadania inwestycyjne realizowane na naszym terenie albo zostały już zrealizowane albo dobiegają do końca, o czym poinformował kierownik RRG- Pan R.Patelka. Ostatnim zapytaniem ofertowym przeprowadzonym w ostatnich dniach sierpnia był remont sanitariatów w OSP Krzemieniewo za kwotę 20 tys. zł., który został rozstrzygnięty a jego ukończenie przewiduje się do dnia 15 listopada.
Prowadzone są prace remontowe na świetlicy wiejskiej w Nowym Belęcinie polegające na wymianie okien oraz przebudowie sanitariatów. Również świetlica w Harsztupowie otrzyma nowe sanitariaty, które dobudowane zostaną na jej tyłach. Zakończono remont sali w Mierzejewie, natomiast w chwili obecnej trwa budowa zaplecza socjalnego.

Remonty dróg prowadzone są w:
- Krzemieniewie na ul.Polnej
- Starym Belęcinie
- na odcinku Oporowo – Oporówko na którym trwa utrwalenie nawierzchni.
W ostatnich dniach ustalono rozjazdy na drodze Brylewo – Bielawy – droga krajowa, natomiast po raz kolejny przełożona zostaje inwestycja ulicy Spółdzielczej.
Największą inwestycją jest budowa boiska sportowego w Garzynie. Niedawno, bo 25 sierpnia przesłana została do ANR w Poznaniu umowa zawarta pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim a Gminą Krzemieniewo a dotycząca udzielenia dofinansowania na realizację zadania w ramach programu „Moje Boisko – ORLIK 2012” . Został również podpisany protokół zdawczo – odbiorczy w sprawie nieodpłatnego przekazania 4 działek do Zasobu Gminy. Przygotowujemy się do zawarcia Aktu Notarialnego.
Komisja wcześniej już zadecydowała o wyjeździe w teren na pobudowany w Krzemieniewie obiekt sportowy z przeznaczeniem do piłki nożnej o wymiarach 60 m x 30 m , boiska do piłki ręcznej, piłki siatkowej i koszykówki o wymiarach 32m x 19m. Jest również zaplecze socjalne z sanitariatami i szatniami w całości wykonane z drewna a wszystko pięknie ogrodzone i oświetlone. Brak natomiast drogi i parkingu na co komisja zwróciła uwagę, zaznaczając iż przy podziale środków budżetowych na inwestycje będzie głosować o zabezpieczenie pewnej kwoty na ten cel.

Ad.3. Na tym Komisja zakończyła swoje spotkanie.


Protokołowała: Przewodnicząca:

Krystyna Dziedzic Maria Kamyczek
Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:
- osoby:Typ dokumentu: Protokoły komisji
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Longina Szulc
Informację wprowadził: Tomasz Stachowiak
Opublikowany dnia: 2009-08-31
Wprowadzony do BIP dnia: 2010-10-21
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.Instrukcja Statystyki Wyszukiwarka Redakcja BIP Archiwum Strony usunięte